Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Project Tracker
Wraz z załogą postanowiliśmy stworzyć cykl cotygodniowych blogów, które będą wprowadzały graczy do projektów nad którymi pracujemy, aby każdy wiedział mniej więcej kiedy można spodziewać się jakichś konkretnych zmian. Każdy post będzie składał się z dwóch części - project trackera i krótkich notek od autorów na temat rozwijanych projektów i postępów.
Project tracker to taki trochę rozwinięty bug tracker, który znacie z forum. Tabelka powinna mówić sama za siebie. 

Kod:
Projekt              Faza                Odpowiedzialność    Ukończenie %    ETA

Soft Quest           Modernizacja        kalik               85%             05-2018
SW quest             Tworzenie           Vishy               75%             05/06-2018
OTC 4 AKA            Tworzenie           kalik               10%             08-2018
Crystal Arrow Quest  Koncepcja           --                  0%              N/A
Liche/Magic Staff    Wykańczanie         Vishy               90%             05/06-2018

Postępy/status:

Soft Boots Quest
Dla wszystkich jest wiadomym (albo nie) fakt, że quest ten istniał już od lat, ale był mocno zjebany. Zero wskazówek i nazbyt enigmatyczny w swej esencji. Został w zeszłym roku zmodernizowany, ale ze względu na to, że dałem sobie zbyt ambitny deadline, zjebałem ponownie i quest może jest teraz łatwiejszy na dalszych etapach i ma lepszą ciągłość fabularną, to dalej absolutnie nie jest w miejscu w którym chciałbym go widzieć, zanim podam pierwszą wskazówkę. Quest jest wykonywalny, ale znaleźć pierwsze kilka wskazówek jest naprawdę ciężko, więc nie liczę na to, że komuś się uda przed re-re-releasem. W każdym razie quest jest/będzie liniowy, oparty o interakcje z różnymi NPC'ami, przedmiotami i lokacjami. Jest po części drużynowy, po części solowy. Co zostało do dopracowania? Trochę mapy i trochę skryptów. Ze względu na ograniczony czas i inne obowiązki, ustawiam ETA na maj 2018 i do takiej daty będę dążył, ale się do niej nie przywiązuję, w razie czego projekt odsuniemy w czasie. 
- kalik

Sprite Wand Quest
Zapewne większość z was oczekuje jakiegoś ruchu w tej materii, jaką jest pustka wypełniająca nieporuszany temat softów i sprite wanda. Oto kilka zdań ode mnie na temat części którą zajmuję się ja.
Quest na sprite wand niczym nie przypomina mapy z basilisk questem (swoją drogą nie wspominam o queście na MR, bo jak mi wiadomo nie został on odkryty, stąd nie psuję niespodzianki). Jest (w zasadzie był już wczesniej... bo nastąpiła długa przerwa w dostawie idei) robiony od zera, a składają się na niego rozległe tereny naziemne, nadziemne jak i olbrzymi system jaskiń. Pochłania to wiele czasu, a praca nad szczegółami potrafi mnie bardzo wciągnąć, dlatego czasem patrząc na 1 ekran(rzut na mapie) rozmyślam czym by to wykończyć kilkanaście minut. Tworzenie takiego projektu oraz spajanie go, jest, żeby nie skłamać trudne. Ale z odpowiednim zaangażowaniem nic czemu nie sprostam. Dlatego jak tylko zakończę prace nad mapą, zaktualizuje status questa. Gdy to się stanie, zabiorę się za tworzenie nowych gatunków mobów i implementowanie skryptów. Uważny czytacz zauważył, że nie wspomniałem słowem o NPC'kach. Coż, moje koncepty różnią się od tych kalikovskich, stąd w pewnym sensie ułatwienie, a w innym uprzykrzenie (większy nacisk kładę na walkę, tudzież śmiercionośne pułapki - może być trudno).
- Vishy

OTC 4 Aka
Priorytet jest w tej chwili niższy na tym projekcie ale jest bardzo istotny z punktu widzenia serwera. Do zrobienia jest rzeczy kilka, dokodowanie antybota i sterylizacja klienta aby uniemożliwić ładowanie dodatkowych skryptów. Ponadto w planach jest stworzenie auto-updatera, żeby gracze nie musieli ściągać aktualizacji ze strony, tylko bezpośrednio przez klient. Na wszystko mamy już plan i koncepcję wdrożenia, początkowe prace zostały dokonane na początku 2017. W tej chwili projekt będzie leżał póki nie skończę softów. Jeżeli ktoś zechce projekt ode mnie przejąć (na Ciebie patrzę Pavlus!), to prace mogą ruszyć wcześniej. Z naszego punktu widzenia, jest to projekt serwerowi niezbędny.
- kalik

Crystal Arrow Quest
Crystal arrow jest z założenia itemem który będzie odpowiednikiem itemów z hella dla pala. Dobrym, skalującym się z levelem i magic levelem itemem, który zapewniałby wystarczająco wysokie obrażenia aby zrekompensować brak możliwości używania burstów. W tej chwili mamy kilka pomysłów na wdrożenie tego przedmiotu, ale nie jesteśmy zdecydowani na konkretną ścieżkę. Jest możliwość, że przedmiot ten zostanie dodany jako nagroda w pewnej części Dwarven Fortress (więc zachęcam do zwiedzania), jako osobny quest lub nagroda z hella (jako ostateczność - z możliwością ponownego wykonania i wzięcia tej nagrody).
- kalik

Liche Staff/Magic Long Staff Quest
Liche Staff i Magic Long Staff będą dostępne z questu który cechuje się tym, iż jedynie ci najwybitniejsi będą w stanie go przejść. Jeśli jesteś uważny, to włos z przysłowiowej głowy Ci nie spadnie. Przypominam, iż będzie questem klasowym, tzn., że żadna inna profesja poza druidem i magiem nie będzie mogła do niego podejść. Wartym uwagi jest fakt, że staffy z tego questu będą inne niż te, które najstarsi z Was pamiętają. Będzie to broń który plasuje się "pomiędzy", coś na kształt relacji między basiliskiem, a dsh. Stopień ukończenia mapy jest wysoki, ale nie widzę dla niego miejsca, dopóki nie uporam się ze Sprite Wandem. Można powiedzieć, że te 2 questy wzajemnie na siebie oddziałują. 
- Vishy
Kod:
Projekt              Faza                Odpowiedzialność    Ukończenie %    ETA

Soft Quest           Modernizacja        kalik               86%             05-2018
SW quest             Tworzenie           Vishy               75%             05/06-2018
OTC 4 AKA            Tworzenie           Pavlus              10%             08-2018
Crystal Arrow Quest  Koncepcja           --                  0%              N/A
Liche/Magic Staff    Wykańczanie         Vishy               90%             05/06-2018

Postępy/status:

Soft Boots Quest
Progress idzie dobrym tempem, chociaż miałem bardzo mało czasu w tym tygodniu. Największy element w quescie, którego brakuje to mapa którą zaplanowałem. Quest podzielony jest na dwa główne etapy - pierwszy jest mało wymagający jeżeli chodzi o wyzwania z monsterami. To raczej główkowanie i wykonywanie pomniejszych zadań. Druga część - w tej chwili niedostępna w większości to nowa wyspa z nowymi expami, monsterami, bossami i wyzwaniami. W chwili obecnej quest pod względem trudności (moby/bossy) jest łatwiejszy niż będzie. Największą trudnością w tej chwili jest odnalezienie questu i jego ciągłość - pierwsze kilka kroków jest dość ciężkie do rozgryzienia - zakładałem, że dam wskazówkę jak skończę właściwą przebudowę, ale wszyscy wiedzą jak wyszło. W każdym razie wszystko idzie zgodnie z planem.
- kalik

Sprite Wand Quest
Romek był niestety niedostępny w weekend, więc nie mam od niego konkretnej aktualizacji, ale wiem, że przez cały tydzień pracował nad questem i nie tylko, więc podejrzewam, że i u niego wszystko idzie zgodnie z planem.[/align]
- kalik

OTC 4 Aka
Jedyne co mogę powiedzieć jest to, że Pavlus przejął na siebie ten projekt i zaczyna powoli nad nim pracę.
- kalik

Crystal Arrow Quest
Brak nowinek.
- kalik

Patrz quest na SW.
- kalik
Kod:

Soft Quest           Modernizacja        kalik               87%             05-2018
SW quest             Tworzenie           Vishy               77%             05/06-2018
OTC 4 AKA            Tworzenie           Pavlus              10%             08-2018
Liche/Magic Staff    Wykańczanie         Vishy               95%             05/06-2018

Postępy/status:

Soft Boots Quest
W tym tygodniu prace nad questem głównie opierały się na mapie i na dokodowywaniu do silnika dwóch funkcjonalności, które do questa są niezbędne. Prace nad mapą są prawie na wykończeniu - mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę mógł wrzucić już minimapę. Teren jest wielki - i nie jest to bynajmniej Mirage Dunes gdzie jest '0.01 moba na 10000sqm'. Są expowiska - nowe i stare moby. Po mapie zostanie jeszcze sporo pracy przy oskryptowaniu, ale to już będą szczegóły. Potem testy i live.
- kalik

Sprite Wand Quest
W tym tygodniu miałem sporo czasu, dlatego mapa stale się poszerzała, a cała masa różnorakich pomysłów <skryptów> została przelana na nasze uwielbiane Tibijske SQM's. Pod tym względem będzie to pełna niespodzianek mapa (na pewno nie nudna:). Rozwiązania te wymagają jednak jakiejś sensownej metodyki, która wspomoże odnalezienie magicznych przypisanych akcji. Zastanawiam się nad najlepszym sposobem, który będzie przyjazny ale i niebanalny.
Średniej wielkości expowisko zostało w pełni ukończone, pozostały jeszcze 3 które mam w planach. Oczywiście mówię tu o samej mapie, żadne typy monsterów nie zostały jeszcze stworzone. Chciałbym, aby poza monster type, które są swoistymi wypełniaczami przestrzeni, znalazły się tu - na każdym z 4 expowisk - potwory które znajdą sympatię u każdej z klas postaci.
- Vishy

OTC 4 Aka
Pavlus rzuci światło dzienne na tej projekt w kolejnym updacie naszego Trackera, z tego co wiemy od nowego tygodnia zacznie się mu przyglądać.
- Vishy

Crystal Arrow Quest
Brak nowinek. [/period]
- kalik

Mapka pod quest została w całości ukończona, w końcu brakowało jej tak niewiele. Jednak to dopiero koniec pierwszego etapu wdrażania questu, czeka mnie teraz przeprawa przez techniczne aspekty - odkładam to na sam koniec mojego zadania.
- Vishy
[Obrazek: O89pxcC.jpg]
Kod:

Soft Quest           Modernizacja        kalik               87%             05-2018
SW quest             Tworzenie           Vishy               79%             05/06-2018
Liche/Magic Staff    Wykańczanie         Vishy               95%             05/06-2018

Postępy/status:

Soft Boots Quest
Niestety niewiele zmian w kwestii samego questu w tym tygodniu, rpacowałem sporo nad zmianami w silniku, także tymi wymaganymi do questu. Między innymi zbudowałem nowy system tasków które za jakiś czas pojawią się na serwerze w różnych formach. Pracowałem także nad systemem do crystal arrow, throwing star i nowego wanda dla nisko levelowych magów. W kwestii questu na softy - bramka będzie miała przynajmniej 300 level, więc jak nie doexpiliście się jeszcze, to polecam to zrobić. No i będzie wymagał dość sporo przeróżnego sprzętu, więc polecam nazbierać.
- kalik

Sprite Wand Quest
Z zaplanowanych 4 expowisk luźno powiązanych z questem, wykończyłem w tym tygodniu kolejne(drugie). Sam quest, oprócz wspomnianych expowisk, będzie kompleksowy i w wielu miejscach stanowiących jego integralną część, będziecie mogli nabyć doświadczenie - jednakże, nie będzie ono tak przystępne, jak w zaprojektowanych w konkretnym do tego celu miejscach. Oprócz prac typowo konstrukcyjnych, został wybrany ciekawy sposób sprawniejszego poruszania się po dalszych etapach questa - dla tych, którzy niebezpieczeństwa nie potraktują poważnie, będzie to swego rodzaju zbawienny trick. Oczywiście, jeśli wpierw wykażecie się dobrym zmysłem eksploracji.
W przypadku tego questa, - gdy zajdzie taka potrzeba - podam do wiadomości rzeczowe podpowiedzi. To wszystko na teraz. :)
- Vishy

OTC 4 Aka
Brak nowinek.
- Pavlus

Crystal Arrow Quest
Brak nowinek.
- kalik

Quest czeka już tylko na końcowy moment, kiedy to zabiorę się za wszystkie monstery i akcje, które mam do zrobienia. Innymi słowy - od tego momentu, brak nowinek do odwołania.
- Vishy
Kod:
Kod:

Soft Quest           Modernizacja        kalik               88%             05-2018
SW quest             Tworzenie           Vishy               81%             05/06-2018

Postępy/status:

Soft Boots Quest
Quest jest wciąż na dobrym torze do majowej daty. W tej chwili większość mapy jest skończona, pozostało tylko trochę terenu do domapowania. Jestem w tej chwili w podroży służbowej w Polsce, więc mam trochę mniejsze pole pracy, ale zabrałem ze sobą mapę i pracuję w wolnych chwilach. Oceniam, że mapa będzie finalnie skończona w połowie kwietnia. Planowałem to wcześniej, ale pojawiły się nowe pomysły które musiałem zrealizować. Potem pozostanie tylko oskryptowanie akcji, npców i monstery.
- kalik

Sprite Wand Quest
Poza generalnymi obróbkami w mapie niewiele się działo, okres świąteczny dał się mocno we znaki. Natomiast prócz questu, pracowałem też nad dodaniem 4 nowych rajdów, na zasadzie Rajd Bossa. Jeden jest już gotów, kolejny jest w przygotowaniu, a za następne dwa zabiorę się dopiero, gdy ukończę ten quest. Być może będę w stanie zaprezentować mini mapę przy następnej wzmiance o postępach. Dążę do tego, by zsynchronizować skończenie questa równolegle z questem kalika. Tak, by były wprowadzone oba jednocześnie. Trzymajcie kciuki. Wink
- Vishy

OTC 4 Aka
Brak nowinek.
- Pavlus

Crystal Arrow Quest
Brak nowinek.
- kalik

Brak nowinek.
- Vishy
Kod:

Soft Quest           Modernizacja        kalik               88%             05-2018
SW quest             Tworzenie           Vishy               81%             05/06-2018

Postępy/status:

Soft Boots Quest
Chciałem dobrze, wyszło jak zwykle. Wyjazd służbowy pochłonął mnie kompletnie i przez cały tydzień (wraz z weekendami) miałem dla siebie może z godzinę. Nawet jakieś pierdoły typu odzyskiwanie postaci robiłem z telefonu w pociągach. W każdym razie nie mam niestety nic nowego do powiedzenia na temat questu w tym tygodniu.
- kalik

Sprite Wand Quest
[Obrazek: bcXO4J3.png]
Postarałem się o zapowiedzianą mini mapkę, oto ona z poziomu edytora.
Widok ten, jest czymś czego nie będzie wam dane odkryć w sposób ukazany tutaj, dlatego też część pokazana w kolorze żółtym to wielka niewiadoma. Jest to ogół mapy questu (i nie tylko) z poziomu 0, a to co znajduję się wyżej i poniżej to już inna bajka której doświadczyć będziecie musieli sami. :)
Reszta prac pozostałych do wykonania dotyczy zaplecza questu i w tym aspekcie będę celowo oszczędzał słów. Jestem bliski skończenia wszystkiego co zaplanowałem na samej mapie i jeśli się uda to już od przyszłego tygodnia zabiorę się za robienie monsterów, spawnów, skryptów, wskazówek etc. Dzięki pomocy kalika jestem w stanie bardziej ambitnie podejść do tematyki skryptów i mam nadzieję, że urozmaicony w ten sposób quest da wam dużo frajdy.
A z takich pomniejszych rzeczy wartych odnotowania, ukończyłem również miejsce w którym będzie odbywał się kolejny rajd boss.
- Vishy

OTC 4 Aka
Brak nowinek.
- Pavlus

Crystal Arrow Quest
Brak nowinek.
- kalik

Brak nowinek.
- Vishy
Kod:

SW quest             Tworzenie           Vishy               83%             05/06-2018

Postępy/status:

Soft Boots Quest
W tym tygodniu nie miałem zbyt dużo czasu na pracę nad questem i obawiam się, że i w przyszłym będzie krucho bo jadę do Amsterdamu. Popracowałem trochę nad silnikiem i skryptami, ale mapa stoi w miejscu niestety.
- kalik

Sprite Wand Quest
W zeszłym tygodniu realia zweryfikowały moje plany pracy nad questem. Znaczących postępów na mapie nie ma, są natomiast od strony technicznej - testowałem różne
warianty skryptu i przygotowałem pierwszego z tym związanego monstera - to bardziej monotonia niż kreatywność i na to mogłem sobie pozwolić.
- Vishy

OTC 4 Aka
Brak nowinek.
- Pavlus

Crystal Arrow Quest
Brak nowinek.
- kalik

Brak nowinek.
- Vishy
Kod:

SW quest             Tworzenie           Vishy               83%             05/06-2018

Postępy/status:

Soft Boots Quest
Bardzo mi przykro ale i w tym tygodniu nic dla was nie mam. Tak się złożyło, że przez ostatni miesiąc bardzo dużo się działo i niebardzo miałem czas na pracę nad serwerem. Dwa tygodniowe wyjazdy i zmiany w pracy między nimi przyczyniły się do tego, że niewiele poza zmianami w silniku dałem radę zrobić. Wracam jutro z wyjazdu i mam nadzieję siąść znowu pracować. Choć te dwa wyjazdy mnie trochę przysunęły bliżej ustalonej daty, zrobię co w mojej mocy żeby quest wyszedł na czas.
- kalik

Sprite Wand Quest
Wiele czasu zajęło mi ujarzmienie potencjału tego questa, jestem już prawie u kresu wspinaczki - pozostał ostatni schodek, a wtedy spójność w pokonywaniu kolejnych* etapów będzie osiągnięta. Wszystko co mapuje to w dużym uproszczeniu puzzle, rozrzucone na wielkiej planszy, w niewielkich odstępach. Kolejne etapy nie są w znaczeniu dosłownym, a "metaforycznym". Tak po prawdzie mapa jest w 95% skończona(no joke), brakuje tylko kilku ognisk zapalnych.
Proszę nie mieć złudzeń, że skończę wszystko już na początku maja. Od początku wiedziałem z czym będę się zmagał, ale czym by to nie było, przy odpowiednim skupieniu jest wykonywalne. Próg czasu jaki sobie wyznaczyłem to koniec czerwca, dosłownie. Może jednak nie 30, bo to urodzinowa sobota ale do 29 uwinę się na pewno i to w najgorszym wypadku, natomiast w najlepszym skończę pod koniec maja. Na początku, mapa była zaledwie tym, co pod żółtą niewiadomą (stworzyłem to rok temu) ... z czasem (teraz) jest czymś znacznie większym. Łącznie z terenów, będzie to trzykrotność tego , co na zaprezentowanej wcześniej mini mapie. Są to miejsca których nie zamierzam pokazywać, chociaż może w postaci teaser screenów dam się skusić. - Ale to (może) w osobnym temacie i (nic pewnego!) za tydzień.
Cała ta notka ma bardziej czysto "blogowy" charakter niż "techniczno-informacyjny", ponieważ TL:DR jest taki, że nie będę rozkładał na czynniki pierwsze swojej pracy i opisywał każdej drobnostki, bo i tak nic wam z tego nie przyjdzie. Postarałem się najlepiej jak umiem opisać kiedy możecie się spodziewać rezultatów i z czym się borykam w między czasie. Trzymam się ramy czasowej którą traktuje bardzo poważnie. Tych z was którzy są zainteresowani zapewniam: będzie dużo, fajnie i będzie to dostarczone.
- Vishy

OTC 4 Aka
Brak nowinek.
- Pavlus

Crystal Arrow Quest
Brak nowinek.
- kalik

Brak nowinek.
- Vishy
Kod:

SW quest             Tworzenie           Vishy               84%             05/06-2018

Postępy/status:

Soft Boots Quest
Nie będę dużo pisał, bo najzwyczajniej w świecie nie mam siły i chęci; poniżej wklejam kawałek minimapy do nowej wyspy. kalik chuj.

- kalik

Sprite Wand Quest
Postarałem się zaprezentować Wam małe co nieco z samej mapy, natomiast przy następnej okazji wrzucę kolejną mini mapkę, tym razem już z finalnym wyglądem.
(Ta pierwsza była betą :P)
Kilka słów objaśniających skriny:
Są to główne szlaki wycieczkowe na skróty. Co prawda nie prowadzą w miejsca, w które nie można dostać się piechotą, ale w znacznym stopniu ułatwią poruszanie wszystkim tym, którzy odnajdą to i owo :). Statków łącznie jest 4, a teleportów 2. (w tym miejscu nie wyjawiam wszystkiego, pozostawiam sobie 2 asy w rękawie)

Do przejścia wymagany jest klucz. Żeby nie było, zawiasy nie są zardzewiałe(nieoskryptowane).

Randomowe dwie lokacje. Tematyka podobna, aczkolwiek nie są ze sobą powiązane w najmniejszym stopniu, oraz dzieli je 100 mil morskich ;).

Bonus w postaci piramidy z edytora, inaczej nie da się uchwycić.

Za tydzień będę w stanie potwierdzić, czy wyrobię się do końca tego miesiąca.
Ogólnie na mapie zrobiłem 2 pokaźne miejsca, także cały czas do przodu... natomiast nie są to wykończone miejsca i z tym się jeszcze sporo zejdzie. Mapa będzie bogata w skrypty, rzeczy typu kopanie dziur w ziemi, która na pierwszy rzut oka wygląda pospolicie, znajdą tu miejsce. Interakcja np. z pozornymi ścianami, oczywiście, jeśli podążycie głosem intuicji, to też fakt.
Odnośnie samej mapy: na tym etapie znalazłem się w sytuacji ala 1 krok do przodu, a 2 w tył. Stało się tak, ponieważ naznaczyłem sobie pewien obszar, którego w zeszłym tygodniu nie miałem w planach (mapa była już zaklepana i pozostały mi "jedynie" zabawy z paletą dodatków etc.). Sęk w tym, że kiedy skończę ten projekt, minie wiele czasu nim ponownie za coś się zabiorę, dlatego staram się dać z siebie wszystko, póki jestem aktywny. Mapowanie to bardzo żmudne zajęcie, a aura poza domem, jak i tydzień majówki to silny elektromagnes ;).
Jednak TO nic, co może się równać z polem siłowym Akademickiego i grona rozkosznych graczy! (to była ironia na 102)
- Vishy

OTC 4 Aka
Brak nowinek.
- Pavlus

Crystal Arrow Quest
Brak nowinek.
- kalik

Brak nowinek.
- Vishy

Skocz do: