Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Project Tracker
Project tracker to taki trochę rozwinięty bug tracker, który znacie z forum. Tabelka powinna mówić sama za siebie. 

Kod:
Projekt              Faza                Odpowiedzialność    Ukończenie %    ETA

Soft Quest           Modernizacja        kalik               85%             05-2018
SW quest             Tworzenie           Vishy               75%             05/06-2018
OTC 4 AKA            Tworzenie           kalik               10%             08-2018
Crystal Arrow Quest  Koncepcja           --                  0%              N/A
Liche/Magic Staff    Wykańczanie         Vishy               90%             05/06-2018

Postępy/status:

Soft Boots Quest
Dla wszystkich jest wiadomym (albo nie) fakt, że quest ten istniał już od lat, ale był mocno zjebany. Zero wskazówek i nazbyt enigmatyczny w swej esencji. Został w zeszłym roku zmodernizowany, ale ze względu na to, że dałem sobie zbyt ambitny deadline, zjebałem ponownie i quest może jest teraz łatwiejszy na dalszych etapach i ma lepszą ciągłość fabularną, to dalej absolutnie nie jest w miejscu w którym chciałbym go widzieć, zanim podam pierwszą wskazówkę. Quest jest wykonywalny, ale znaleźć pierwsze kilka wskazówek jest naprawdę ciężko, więc nie liczę na to, że komuś się uda przed re-re-releasem. W każdym razie quest jest/będzie liniowy, oparty o interakcje z różnymi NPC'ami, przedmiotami i lokacjami. Jest po części drużynowy, po części solowy. Co zostało do dopracowania? Trochę mapy i trochę skryptów. Ze względu na ograniczony czas i inne obowiązki, ustawiam ETA na maj 2018 i do takiej daty będę dążył, ale się do niej nie przywiązuję, w razie czego projekt odsuniemy w czasie. 
- kalik

Sprite Wand Quest
Zapewne większość z was oczekuje jakiegoś ruchu w tej materii, jaką jest pustka wypełniająca nieporuszany temat softów i sprite wanda. Oto kilka zdań ode mnie na temat części którą zajmuję się ja.
Quest na sprite wand niczym nie przypomina mapy z basilisk questem (swoją drogą nie wspominam o queście na MR, bo jak mi wiadomo nie został on odkryty, stąd nie psuję niespodzianki). Jest (w zasadzie był już wczesniej... bo nastąpiła długa przerwa w dostawie idei) robiony od zera, a składają się na niego rozległe tereny naziemne, nadziemne jak i olbrzymi system jaskiń. Pochłania to wiele czasu, a praca nad szczegółami potrafi mnie bardzo wciągnąć, dlatego czasem patrząc na 1 ekran(rzut na mapie) rozmyślam czym by to wykończyć kilkanaście minut. Tworzenie takiego projektu oraz spajanie go, jest, żeby nie skłamać trudne. Ale z odpowiednim zaangażowaniem nic czemu nie sprostam. Dlatego jak tylko zakończę prace nad mapą, zaktualizuje status questa. Gdy to się stanie, zabiorę się za tworzenie nowych gatunków mobów i implementowanie skryptów. Uważny czytacz zauważył, że nie wspomniałem słowem o NPC'kach. Coż, moje koncepty różnią się od tych kalikovskich, stąd w pewnym sensie ułatwienie, a w innym uprzykrzenie (większy nacisk kładę na walkę, tudzież śmiercionośne pułapki - może być trudno).
- Vishy

OTC 4 Aka
Priorytet jest w tej chwili niższy na tym projekcie ale jest bardzo istotny z punktu widzenia serwera. Do zrobienia jest rzeczy kilka, dokodowanie antybota i sterylizacja klienta aby uniemożliwić ładowanie dodatkowych skryptów. Ponadto w planach jest stworzenie auto-updatera, żeby gracze nie musieli ściągać aktualizacji ze strony, tylko bezpośrednio przez klient. Na wszystko mamy już plan i koncepcję wdrożenia, początkowe prace zostały dokonane na początku 2017. W tej chwili projekt będzie leżał póki nie skończę softów. Jeżeli ktoś zechce projekt ode mnie przejąć (na Ciebie patrzę Pavlus!), to prace mogą ruszyć wcześniej. Z naszego punktu widzenia, jest to projekt serwerowi niezbędny.
- kalik

Crystal Arrow Quest
Crystal arrow jest z założenia itemem który będzie odpowiednikiem itemów z hella dla pala. Dobrym, skalującym się z levelem i magic levelem itemem, który zapewniałby wystarczająco wysokie obrażenia aby zrekompensować brak możliwości używania burstów. W tej chwili mamy kilka pomysłów na wdrożenie tego przedmiotu, ale nie jesteśmy zdecydowani na konkretną ścieżkę. Jest możliwość, że przedmiot ten zostanie dodany jako nagroda w pewnej części Dwarven Fortress (więc zachęcam do zwiedzania), jako osobny quest lub nagroda z hella (jako ostateczność - z możliwością ponownego wykonania i wzięcia tej nagrody).
- kalik

Liche Staff/Magic Long Staff Quest
Liche Staff i Magic Long Staff będą dostępne z questu który cechuje się tym, iż jedynie ci najwybitniejsi będą w stanie go przejść. Jeśli jesteś uważny, to włos z przysłowiowej głowy Ci nie spadnie. Przypominam, iż będzie questem klasowym, tzn., że żadna inna profesja poza druidem i magiem nie będzie mogła do niego podejść. Wartym uwagi jest fakt, że staffy z tego questu będą inne niż te, które najstarsi z Was pamiętają. Będzie to broń który plasuje się "pomiędzy", coś na kształt relacji między basiliskiem, a dsh. Stopień ukończenia mapy jest wysoki, ale nie widzę dla niego miejsca, dopóki nie uporam się ze Sprite Wandem. Można powiedzieć, że te 2 questy wzajemnie na siebie oddziałują. 
- Vishy

Wiadomości w tym wątku
Project Tracker - by kalik - 04-03-2018, 22:06
RE: Project Tracker - by kalik - 04-03-2018, 22:10
RE: Project Tracker - by kalik - 12-03-2018, 21:08
RE: Project Tracker - by Vishyy - 19-03-2018, 00:48
RE: Project Tracker - by kalik - 25-03-2018, 23:59
RE: Project Tracker - by Vishyy - 03-04-2018, 15:04
RE: Project Tracker - by kalik - 11-04-2018, 01:03
RE: Project Tracker - by Vishyy - 18-04-2018, 00:34
RE: Project Tracker - by kalik - 26-04-2018, 00:56
RE: Project Tracker - by Vishyy - 04-05-2018, 01:51