Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualizacja serwera
Witamy w aktualizacji!
Czekaliście naprawdę długo, stąd moje głębokie przekonanie, że będzie warto. Nie jest to żadna gruntowna przebudowa serwera ale dość rozległa modernizacja, wynikająca z faktu jednej dużej technicznej poprawki i wielu drobnostek, które zawsze według mnie wymagały zmian, czy też wprowadzenia. W tym poście zacznę od tej technicznej zmiany, która jak się przekonacie, będzie odczuwalna. Mowa o wycentrowaniu mapy. Co to oznacza?
Od zawsze borykaliśmy się z trudnościami wynikającymi z rozlokowania mapy, mieliśmy tylko dwa kierunki dodawania nowych obszarów, a nasza umowna stolica - Politechlandia, znajdowała się na górnym lewym krańcu. Od tego momentu to już przeszłość.
Jakiś czas temu zrodziła się pewna idea, której współautorem byłem ja, a właściwym wynalazcą kalik. Samo przesunięcie mapy to ledwie parę działań w edytorze ale na tym się nie kończy. Ponieważ serwer nie jest wyłączony, ani restartowany, lecz aktywnie działa - każda pozycja zapisaną w skryptach, itemy w domkach, npc, teksty z tabliczek, ogólnie wszystko co jest zdefiniowane za pomocą pos{x,y,z} wymagało dopasowania pod przesunięcie z edytora. Jeśli ktoś z was ma jakieś złudzenia, rozwieję je: był to kamień milowy.
Kalik wykonał kawał fachowej roboty radząc sobie z tym sam, dzięki inwencji i napisanym skryptom. Z waszego punktu widzenia zmieni się niewiele, poza chwilowym brakiem lub nadpisywaniem się minimapy. Natomiast nam, ten odważny krok daje wielkie pole do popisu i bardziej realistyczne podejście do wykonywania prac mapperskich.
Dokładniej będziecie mogli się temu przyjrzeć na zaktualizowanej wersji mapy Akademickiego. 

Zalecam wszystkim, którzy nie chcą mieć zdezorganizowanej minimapy, następującą czynność:
w katalogu tibii znajdują się pliki z rozszerzeniem *.map - wyszukajcie je i skasujcie. Dzięki temu, w harmonijny sposób, z czasem odkryjecie wszystko na nowo, odświeżycie sobie pamięć, a może nawet wpadniecie na coś, czego wcześniej nie było bądź to przeoczyliście.

Update zaplanowany jest na dziś, w godzinach 15-17. Serwer zapewne zostanie wyłączony na krótki czas, o czym was poinformujemy.

Zapraszam do drugiego postu.
[Obrazek: O89pxcC.jpg]

Wiadomości w tym wątku
Aktualizacja serwera - by Vishyy - 09-09-2018, 13:29
RE: Aktualizacja serwera - by Vishyy - 10-09-2018, 00:43
Questy na staffy - by Vishyy - 09-09-2018, 13:41